Domainlerin değerlemesi açısından pek çok faktör sözkonusu. Bu faktörler içersinde en önemlilerden biri domainin hitap ettiği sektör. Bu yazıca tamamen kendi fikirlerime göre sektörel değerlilik kriterlerinden bahsedeceğim. Pek tabii ki görüşlerim okuyucular ile aynı olmayabilir. Fakat bu yazıdaki amaç bir farkındalık oluşturmak. Buyrunuz;

Add a comment


Domain değerlendirme süreci kimsenin tam olarak üzerinde anlaşamadığı, alıcı-satıcının durumuna göre belirlenen çoğu zaman işin içinden çıkılmaz bir süreç. Sadece o domaini beğeniyor olmanız, o domaini değerli yapmıyor malesef. Yeni domaincilerin yaptığı en büyük hata da bu. “Güzel domainmiş” düşüncesinden kurtulmanız şart. Zira bir domaine 1milyon dolar fiyat belirlemiş olmanız, o domaini satamadığınız sürece hiç bir anlama gelmemekte. Doğru alıcıyı, doğru fiyatla buluştırmanız gerekmekte.

Add a comment

Twitter’da 10 gün önce haber temalı domainler için ufak bir etkinlik yapmıştım. Hemen al fiyatlı güzel domainleri paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Deniz içinde ufak bir dalga da olsa bu tip etkinliklere katılmanız sektör açısından yararlı. Düzenli bir şekilde farklı temalar olacak. Etkinliğe katılan domainler şu şekilde:

Add a comment

Hiç bilmediğiniz bir sektöre giriyorsunuz. Sizi heveslendiren başlıca olaylar sağda solda duyduğunuz dolar üzerinden yapılmış satışlar. Merak saldınız ve kafanızda ilk uyanan fikir doğal olarak 5-10 dolara mal olan bir şey nasıl oluyor da yeri geliyor binlerce dolar yeri geliyor milyonlarca dolar ediyor oldu. Eğer sağınızda solunuzda bu işle kıyısından köşesinden uğraşan bir kaç domain satmış biri de varsa büyük heveslere kapılmanız olası.

Add a comment
Show more post

Markete Son Eklenen Domainler

1

Hastaliklar.com

2

odeme.org

3

Kapanis.com

4

ilacrehber.com

5

iddaa.tv

Domainler.com'dan